Köksfläkt Thermex Super Silent II 60 cm
Rek. pris 9 445 kr
fr.2 990 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Super Silent II 60 cm
2 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Super Silent är en kraftig inbyggnadsfläkt med ett smalt motorhus som får plats bakom de flesta kryddhyllor. Du måste lägga till en slangsats till fläkten om du inte har någon i hemmet.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Super Silent är en kraftig inbyggnadsfläkt med ett smalt motorhus som får plats bakom de flesta kryddhyllor. Du måste lägga till en slangsats till fläkten om du inte har någon i hemmet.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Information
- Easy Clean
- Låg ljudnivå
- Eftergångstimer
- 3 st hastigheter
- Labyrintfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Information
- Easy Clean
- Låg ljudnivå
- Eftergångstimer
- 3 st hastigheter
- Labyrintfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 450 mm |
| Serie | Super Silent |
| Kapacitet | 444 m³/h |
| Höjd | 424 mm |
| Decibelnivå | 59 dBa |
| Bullernivå | 67 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 67 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 49 dB-A |
| Färg | Rostfri, Vit |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 1,5 W LED |
| Energiförbrukning | 88 kWh/år |
| Produkttyp | Standard Frånluft |
