Köksfläkt Thermex Turbo K702-II 60 cm
5 930 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksfläkt Thermex Turbo K702-II 60 cm är en traditionell fläkt med utseende och funktioner som du är van vid. Utfällbar glasfront för bättre osuppfång och skjutknappar för enkel kontroll av hastigheter och ljus. En prisvärd fläkt för köket som kommer att fungera i många år.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt Thermex Turbo K702-II 60 cm är en traditionell fläkt med utseende och funktioner som du är van vid. Utfällbar glasfront för bättre osuppfång och skjutknappar för enkel kontroll av hastigheter och ljus. En prisvärd fläkt för köket som kommer att fungera i många år.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer.
Övrigt
- 3 hastigheter
- Levereras med inbyggd motor
- För skåpsintegrering
- Metallfilter
OBS! Kolfilter ingår ej.
Övrigt
- 3 hastigheter
- Levereras med inbyggd motor
- För skåpsintegrering
- Metallfilter
OBS! Kolfilter ingår ej.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 520.42.5030.2 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 480 mm |
| Kapacitet | 131 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Flödesdynamisk Klass | E |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Höjd | 150 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | C |
| Belysning | 2 x 2,8W LED |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 47 dB-A |
| Energiförbrukning | 63 kWh/år |
| Serie | Turbo |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Ljudnivå | 47 dBa |
| Bullernivå | 47 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347522895 |

