Köksfläkt Thermex York III Standard
fr.1 618 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

York III Standard
1 618 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksfläkt Thermex York III Standard är en prisvärd skåpintegrerad fläkt av utdragsmodell. Enkel installation gör det till en dröm för gör-det-själv-mannen eller kvinnan och alla andra som vill ha en prisvärd och problemfri fläkt i sitt kök.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt Thermex York III Standard är en prisvärd skåpintegrerad fläkt av utdragsmodell. Enkel installation gör det till en dröm för gör-det-själv-mannen eller kvinnan och alla andra som vill ha en prisvärd och problemfri fläkt i sitt kök.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer.
Övrigt
- Utdragbar
- Dubbla filter
- 3 hastigheter
- Dekorativt stålfilter
OBS! Kolfilter ingår ej.
Övrigt
- Utdragbar
- Dubbla filter
- 3 hastigheter
- Dekorativt stålfilter
OBS! Kolfilter ingår ej.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Färg | Grå/Rostfri, Svart, Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 280, 440 mm |
| Serie | York |
| Kapacitet | 149 m³/h |
| Decibelnivå | 47 dBa |
| Bullernivå | 47 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 47 dB-A |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Flödesdynamisk Klass | E |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Höjd | 185, 198 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | D |
| Belysning | 2 x 2,8W LED |
| Energiförbrukning | 63 kWh/år |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
