Kolfilterfläkt Franke 1291A Classic VitBredd: 598 mm
Rek. pris 4 165 kr
3 176 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
598 mm

1291A Classic Vit
Bredd: 598 mm
3 176 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Kolfilterfläkt Franke 1291A Classic Vit är en köksfläkt för skåpmontering som har en inbyggd motor och en kolfiltersats som renar luften från fett och lukt innan luften kommer tillbaka in i köket.
Varumärke
FrankeBeskrivning
Kolfilterfläkt Franke 1291A Classic Vit är en köksfläkt för skåpmontering som har en inbyggd motor och en kolfiltersats som renar luften från fett och lukt innan luften kommer tillbaka in i köket.
Futurum Classic har mekaniska vred, AC-motor, mekanisk styrning av Frankes beprövade plastspjäll, Easy clean, aluminiumfilter och LED-belysning. Min. montagehöjd är 420 mm för elspis och 650 mm för gasspis.
Övrigt
- Luftmängd (DIN IEC 61591) min.: 189 m3/h
- Luftmängd (DIN IEC 61591) max.: 344 m3/h
- Ljudeffektsnivå (DIN EN 60704-3) Int.: 66 dB(A)
- Ljudeffektsnivå (DIN EN 60704-3) max.: 64 dB(A)
- Ljudeffektsnivå (DIN EN 60704-3) min.: 51 dB(A)
Övrigt
- Luftmängd (DIN IEC 61591) min.: 189 m3/h
- Luftmängd (DIN IEC 61591) max.: 344 m3/h
- Ljudeffektsnivå (DIN EN 60704-3) Int.: 66 dB(A)
- Ljudeffektsnivå (DIN EN 60704-3) max.: 64 dB(A)
- Ljudeffektsnivå (DIN EN 60704-3) min.: 51 dB(A)
Dokument
Recensioner
MorsanVerifierad köpare
för 1 år sedanJohannesVerifierad köpare
för 2 år sedanEgenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 300.0616.709 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 598 mm |
| Djup | 490 mm |
| Kapacitet | 344 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Skåpmonterad |
| Energieffektivitet | C |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | A |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Höjd | 176 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 1x6,5 W |
| Modell | Lägenhet |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 64 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 51 dB-A |
| Energiförbrukning | 38 kWh/år |
| Serie | Spirit |
| Typ | Kolfilterfläkt |
| Ljudnivå | 64 dBa |
| Bullernivå | 64 dBa dB(A) |
| EAN-nr | 7612985844185 |

