Köksfläkt Cylinda Trinda T A Rostfri Motor HusBredd 90 cm
11 779 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Det finns saker i vardagen som måste fungera. Du kanske inte lägger någon större vikt vid dem, eftersom de jobbar på i det tysta, men dina vitvaror finns där och är en del av din vardag. Cylindas fläktar finns i många olika modeller och har inte bara snygg design utan har även användarvänlig funktionalitet och noggrant planerade detaljer.
Varumärke
CylindaBeskrivning
Det finns saker i vardagen som måste fungera. Du kanske inte lägger någon större vikt vid dem, eftersom de jobbar på i det tysta, men dina vitvaror finns där och är en del av din vardag. Cylindas fläktar finns i många olika modeller och har inte bara snygg design utan har även användarvänlig funktionalitet och noggrant planerade detaljer.
Trinda T Alliance är en designkupa med rostfri främre kant, touch-styrning och 4 fläkthastigheter bl a intensivläge med automatisk avstängning efter 60 minuter och efterventilations läge på 10 min. Den är utrustad med en kraftfull fläktmotor för stor osuppfångning (95%), metalltrådsfilter, timerfunktion, halogenbelysning med två steg för bra belysning och Easy Clean för lättare rengöring.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Cylinda |
| Art.Nr. | 9004409 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 898 mm |
| Djup | 470 mm |
| Kapacitet | 340 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Vägghängd |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | B |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Effektivitetsklass Belysning | F |
| Belysning | Halogenspotlights 2x20 W |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 62 dB-A |
| Effekt/prestanda | 245 W |
| Energiförbrukning | 72 kWh/år |
| Serie | Trinda |
| Produkttyp | Standard Frånluft |
| Decibelnivå | 62 dBa |
| Bullernivå | 62 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
