Köksfläkt Franke SmartBxHxD: 79,8x38,2x41 Svart
Rek. pris 8 108 kr
6 549 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
798 mm
TillbehörSkorsten Franke Smart/Maris
973 kr
Smart
BxHxD: 79,8x38,2x41 Svart
6 549 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Toppmodern vertikal köksfläktfläkt för väggmontage i svart glas och rostfritt stål. Ledbelysningen sprider ett bra arbetsljus och touchkontrollen sitter lättåtkommligt på den svarta glasskivan. Tre hastigheter och ett intensivläge som är utmärkt att använda när du behöver ett extra starkt utsug. Vill du efter matlagningen ventilera ut resterna av matoset aktiverar du den automatiska avstängningen vilken gör att avstängning fördröjs med 5 minuter. Kolfilter ingår.
OBS Skorsten (112.0197.447) beställes separat
Filtren av metalltråd kan lätt avlägsnas och diskas för hand eller i maskin.
När du, mitt i matlagningen, har behov av ett extra starkt utsug är intensivfunktionen rätt för dig. Tryck bara på intensivknappen så kör fläkten på max i upp till tio minuter.
Spisfläkten har inbyggd motor och kräver egen ventilationskanal för att ventilera ut matos. Denna modell är vanlig i fristående villor.
Varumärke
FrankeBeskrivning
Toppmodern vertikal köksfläktfläkt för väggmontage i svart glas och rostfritt stål. Ledbelysningen sprider ett bra arbetsljus och touchkontrollen sitter lättåtkommligt på den svarta glasskivan. Tre hastigheter och ett intensivläge som är utmärkt att använda när du behöver ett extra starkt utsug. Vill du efter matlagningen ventilera ut resterna av matoset aktiverar du den automatiska avstängningen vilken gör att avstängning fördröjs med 5 minuter. Kolfilter ingår.
OBS Skorsten (112.0197.447) beställes separat
Filtren av metalltråd kan lätt avlägsnas och diskas för hand eller i maskin.
När du, mitt i matlagningen, har behov av ett extra starkt utsug är intensivfunktionen rätt för dig. Tryck bara på intensivknappen så kör fläkten på max i upp till tio minuter.
Spisfläkten har inbyggd motor och kräver egen ventilationskanal för att ventilera ut matos. Denna modell är vanlig i fristående villor.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 110.0377.735 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 798 mm |
| Djup | 410 mm |
| Kapacitet | 712 m³/h |
| Energieffektivitet | A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | B |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Höjd | 382 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 1 W LED |
| Modell | Vägghängd |
| Energiförbrukning | 58,3 kWh/år |
| Serie | Design |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Decibelnivå | 67 dBa |
| Bullernivå | 67 dBa |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 7612981614706 |
