Köksfläkt Smeg Universal KSED65 VäggmonteradCreme
8 495 kr
6 669 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Creme

Universal KSED65 Väggmonterad
Creme
6 669 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksfläkt Smeg Universal KSED65 Väggmonterad är en snygg och praktisk väggmonterad köksfläkt till ditt hem. Fläkten tillhör den populära serien Universal.
Varumärke
SmegBeskrivning
Köksfläkt Smeg Universal KSED65 Väggmonterad är en snygg och praktisk väggmonterad köksfläkt till ditt hem. Fläkten tillhör den populära serien Universal.
Fläktfilter
Modellen har filter som hjälper till att fånga upp fett från ångan som stiger när du lagar mat.
Funktioner
- Typ av fläkt: Väggmonterad
- Bredd på fläkt: 60 cm
- Filtrering: Utdrivning
- EAN-kod: 8017709212070
Estetisk linje
- Estetik: Universal
- Design: Skorsten
- Material: Lackat material
- Typ av stål: Borstad
Kommandon
- Kontroller: Slider
Program/funktioner
- Antal hastigheter: 3
Teknisk specifikation
- Maximal kapacitet i fritt läge (P0): 600 m³/h
- Motoreffekt: 200 W
- Antal filter: 2
- Fettfilter: Aluminium
- Antal ljuskällor: 2
- Typ av lampa: LED
- Effekt lampa: 2 W
- Ljustemperatur (°K): 4000 °K
- Minsta avstånd till gashäll: 750 mm
- Luftutlopp: 150 mm
- Minsta avstånd till elektrisk häll: 650 mm
- Backventil: Ja
Kapacitet/energiettiket
- Flödesdynamisk effektivitetsklass (FDEC): B
- Fettfiltreringseffektivitetsklass (GFEC): D
- Ljuseffektivitetsklass (LEC): A
- Årlig effektförbrukning (AEChood): 60 kWh/a
- Flödesdynamisk effektivitet (FDE): 26
- Fettfiltreringseffektivitet (GFE): 74,4 %
- Luftflöde, min.hastighet (Qmin): 351 m³/h
- Luftflöde vid maxhastighet (Qmax): 635 m³/h
- Luftburet akustiskt buller för A-viktade ljudeffektsutsläpp vid min.hastighet (SPEmin): 53 dB(A)
- Luftburet akustiskt buller för A-viktade ljudeffektutsläpp vid maxhastighet (SPEmax): 67 dB(A)
- Tidsökningsfaktor (F): 1,1
- Energieffektivitetsindex: 62,2
- Mest effektiva luftflöde (Qbep): 355 m³/h
- Uppmätt lufttryck vid bästa effektivitetsposition (Pbep): 385 Pa
- Uppmätt elförbrukning vid bästa effektivitetspunkt (Wbep): 146 W
- Ljudtryck vid högsta läge (Lwa): 67 dB(A)
- Ljuseffektivitet (LE): 100,2 lux/W
- Ljusets anslutningseffekt (Wl): 2 W
- Genomsnittligt ljus från ljuskälla på tillagningsyta (Emiddle): 221 lux
Hastighet 1
- Kapacitet (IEC 61591): 351 m³/h
- Ljudnivå (IEC 60704-2-13): 53 dB(A)
- Effekt: 140 W
Hastighet 2
- Kapacitet (IEC 61591): 420 m³/h
- Ljudnivå (IEC 60704-2-13): 57 dB(A)
- Effekt: 157 W
Hastighet 3
- Kapacitet (IEC 61591): 635 m³/h
- Ljudnivå (IEC 60704-2-13): 67 dB(A)
- Effekt: 191 W
Logistik information
- Produktmått (mm): 652x600x500
- Bredd: 600 mm
- Djup (mm): 500 mm
- Produktens höjd (mm): 652 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 48561 |
| Färg | Creme |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 500 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | KSED65PE |
| Vikt | 10,4 kg |
| Ljusflöde | 1 lumen |
| Kapacitet | 635 m³/h |
| Spänning | 240 V |
| Utförande | Väggmonterad |
| Energieffektivitet | B |
| Motoreffekt | 200 W |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | B |
| Höjd | 652 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Belysning | Ja |
| Effekt/prestanda | 202 W |
| Fjärrkontroll | Nej |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Antal Program | 3 |
| Produkttyp | Standard Frånluft |
| Display | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Decibelnivå | 67 dBa |
| Bullernivå | 67 dBa |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 8017709206062 |

