Köksfläkt Smeg Victoria KT110 Väggmonterad
fr.13 995 kr
fr.10 988 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Victoria KT110 Väggmonterad
10 988 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksfläkt Smeg Victoria KT110 Väggmonterad är en snygg och praktisk väggmonterad köksfläkt till ditt hem. Fläkten tillhör den populära serien Victoria.
Varumärke
SmegBeskrivning
Köksfläkt Smeg Victoria KT110 Väggmonterad är en snygg och praktisk väggmonterad köksfläkt till ditt hem. Fläkten tillhör den populära serien Victoria.
Fläktfilter
Modellen har filter som hjälper till att fånga upp fett från ångan som stiger när du lagar mat.
Intensivfunktion
Intensivfunktionen är mycket praktisk för matlagning som ger upphov till stora mängder os och är din sista skyddslinje mot att brandlarmet ska börja tjuta i onödan inför middagsbjudningen. Vidare kan intensivfunktionen, eller boost-funktionen som den också kallas, vara effektiv för att undvika spridning av oönskade, intensiva dofter.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Färg | Creme, Grå, Svart |
| Bredd | 895, 1100 mm |
| Djup | 530, 532 mm |
| Spänning | 240 V |
| Utförande | Väggmonterad |
| Energieffektivitet | A |
| Motoreffekt | 275 W |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Belysning | Ja |
| Effekt/prestanda | 278 W |
| Fjärrkontroll | Nej |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Antal Program | 3 |
| Yta | Högglans |
| Typ | Standard Frånluft |
| Display | Nej |
| Dimbar | Nej |
| Ljusflöde | 1 lumen |
| Effekt | 278 W |
| WiFi | Nej |
| Kapacitet | 554, 567 m³/h |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C, D |
| Höjd | 740, 900 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | KT110BLE, KT110GRE, KT110PE, KT90BLE, KT90GRE, KT90PE |
| Energiförbrukning | 56,9, 59,4 kWh/år |
| Vikt | 18, 16,5, 18,7 kg |
| Ljudnivå | 61, 62, 63, 64 dBa |
| Bullernivå | 61 dBa, 62 dBa, 63 dBa, 64 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 4 |



