Köksfläkt Thermex Cambridge IIBredd: 900 mm
9 155 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
900 mm
FilterpaketKolfilter Thermex Carbon Flex Filter
2 599 krSlangsatsSlangsats Thermex Diameter 160 mm
495 kr
Cambridge II
Bredd: 900 mm
9 155 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Köksfläkt Thermex Cambridge II är en köksfläkt i elegant design med svart glas. Den snedställda fronten ger dig gott om utrymme när du lagar mat.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt Thermex Cambridge II är en köksfläkt i elegant design med svart glas. Den snedställda fronten ger dig gott om utrymme när du lagar mat.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer.
Övrigt
- Justerbar höjd: 69-104 cm
- Glastouchpanel
- 3 st hastigheter
- Eftergångstimer
- Aluminiumfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Övrigt
- Justerbar höjd: 69-104 cm
- Glastouchpanel
- 3 st hastigheter
- Eftergångstimer
- Aluminiumfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 540.21.5492.2 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 900 mm |
| Serie | Cambridge |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljudnivå | 41 dBa |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Flödesdynamisk Klass | A |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 3W LED |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 62 dB-A |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 530 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 41 dB-A |
| Bullernivå | 41 dBa dB(A) |
| Energiförbrukning | 17 kWh/år |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347531057 |
