Köksfläkt Thermex Decor 942Vit, B. 600 mm
Rek. pris 7 740 kr
3 690 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Bredd:
600 mm

Decor 942
Vit, B. 600 mm
3 690 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 79 kr

Decor 942 är en klassisk och stilren köksfläkt från Thermex för väggmontage. Fläkten har 3 st hastigheter och energisnål LED-belysning. Justerbar höjd mellan 73,5-111,5 cm.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Decor 942 är en klassisk och stilren köksfläkt från Thermex för väggmontage. Fläkten har 3 st hastigheter och energisnål LED-belysning. Justerbar höjd mellan 73,5-111,5 cm.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 527.41.3161.2 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 470 mm |
| Kapacitet | 462 m³/h |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | D |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Höjd | 1115 mm |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 1,3 W LED |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 49 dB-A |
| Energiförbrukning | 60 kWh/år |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Serie | Decor |
| Bullernivå | 61 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347523830 |

