Köksfläkt Thermex Mini Preston II
fr.23 125 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksfläkt Thermex Mini Preston II är för dig som inte vill att fläkten ska vara för dominant i ditt kök. Mini Preston II är inte så hög som Preston II, därav namnet. När det gäller prestanda förlorar du inte mycket genom att välja den mindre modellen. Mini Preston II är en av Thermex "Alla möjligheter”-produkter vilket gör att den kan anpassas till olika typer av ventilationssystem.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Köksfläkt Thermex Mini Preston II är för dig som inte vill att fläkten ska vara för dominant i ditt kök. Mini Preston II är inte så hög som Preston II, därav namnet. När det gäller prestanda förlorar du inte mycket genom att välja den mindre modellen. Mini Preston II är en av Thermex "Alla möjligheter”-produkter vilket gör att den kan anpassas till olika typer av ventilationssystem.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer.
Övrigt
- Möjlighet för evakuering bakåt
- Designad för ergonomisk användarvänlighet
- Effektivt frontsug samt filter i bakkant
- Belysningens färgtemperatur kan justeres via App
- Levereras med fjärrkontroll
- Glastouchpanel
- 3 hastigheter+boost
- Periodisk utsugning
- Eftergångstimer
- Aluminiumfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Övrigt
- Möjlighet för evakuering bakåt
- Designad för ergonomisk användarvänlighet
- Effektivt frontsug samt filter i bakkant
- Belysningens färgtemperatur kan justeres via App
- Levereras med fjärrkontroll
- Glastouchpanel
- 3 hastigheter+boost
- Periodisk utsugning
- Eftergångstimer
- Aluminiumfilter
OBS! Kolfilter ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Färg | Svart |
| Bredd | 600, 800 mm |
| Djup | 340 mm |
| Serie | Mini Preston |
| Kapacitet | 165 m³/h |
| Höjd | 345 mm |
| Ljudnivå | 40 dBa |
| Bullernivå | 40 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 40 dB-A |
| Energieffektivitet | A+++ |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | E |
| Flödesdynamisk Klass | A |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 1,5W LED |
| Energiförbrukning | 21,2 kWh/år |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
