Köksfläkt Thermex Preston Lux med motor900 mm
24 790 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
900 mm

Preston Lux med motor
900 mm
24 790 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Varumärke
ThermexBeskrivning
Preston LUX är en vertikalmodell med sugstark motor i vacker och enkel design.
Thermex Preston är en av våra mest populära modeller, och det är inte utan anledning, snygg design och bra prestanda med 3 hastigheter + boost.
Nya Preston Lux styrs av vår nya smarta fjärrkontroll eller startar automatiskt via hällen med Thermex Toplink®. Dessutom kan du manövrera kåpan via appen "Thermex Remote" som kan laddas ner gratis i App store och Google Play. I appen går det att justera ljusstyrkan, aktivera periodisk ventilation och få en indikation på filtret. Du kan också använda Voicelink-funktionen som är inbyggd i kåpan. Här kan du styra kåpan med din röst via Google Assistant (Hey Google). Så det finns massor av alternativ att välja mellan för att använda din Thermex Preston LUX.
Nya Preston Lux styrs av vår nya smarta fjärrkontroll eller startar automatiskt via hällen med Thermex Toplink®. Dessutom kan du manövrera kåpan via appen "Thermex Remote" som kan laddas ner gratis i App store och Google Play. I appen går det att justera ljusstyrkan, aktivera periodisk ventilation och få en indikation på filtret. Du kan också använda Voicelink-funktionen som är inbyggd i kåpan. Här kan du styra kåpan med din röst via Google Assistant (Hey Google). Så det finns massor av alternativ att välja mellan för att använda din Thermex Preston LUX.
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 540.23.2198.2 |
| Färg | Svart/Rostfri |
| Bredd | 900 mm |
| Serie | Vertical |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Energieffektivitet | A++ |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | E |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | A |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Belysning | 2 x 3 W LED |
| Ljudnivå | 61 dBa |
| Energiförbrukning | 25 kWh/år |
| Spänning | 230 V |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 41 dB-A |
| Bullernivå | 61 dBa dB(A) |
| Antal Hastigheter | 3 |
| EAN-nr | 5703347532023 |

