Vägghängd köksfläkt Electrolux LFC516W
Nyhet
5 495 kr
30 dagars prisgaranti

LFC516W
5 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Electrolux LFC516W är en vägghängd köksfläkt som effektivt avlägsnar matos med hjälp av ExtractionTech Plus, vilket ger ett fräschare kök under och efter matlagning. Den har Pure Illumination LED-belysning som ger klart och energieffektivt ljus över hällen, samt ett fettfilter som enkelt kan tas ut och rengöras i diskmaskin för smidigt underhåll.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux LFC516W är en vägghängd köksfläkt som effektivt avlägsnar matos med hjälp av ExtractionTech Plus, vilket ger ett fräschare kök under och efter matlagning. Den har Pure Illumination LED-belysning som ger klart och energieffektivt ljus över hällen, samt ett fettfilter som enkelt kan tas ut och rengöras i diskmaskin för smidigt underhåll.
Electrolux LFC516W vägghängd köksfläkt
Effektiv borttagning av matos
Electrolux LFC516W är utrustad med ExtractionTech Plus som snabbt renar luften från matos och lukt. Den kraftfulla motorn bidrar till ett fräschare kök varje gång du lagar mat.
Tydlig belysning över hällen
Pure Illumination LED belysning ger ett klart och energieffektivt ljus över matlagningsytan. Det gör det lättare att se detaljer när du lagar mat.
Enkel rengöring i vardagen
Fettfiltret fångar upp fettpartiklar från matlagningen och kan enkelt tas ut för rengöring. Det kan diskas i diskmaskin, vilket gör underhållet smidigt och praktiskt.
Effektiv borttagning av matos
Electrolux LFC516W är utrustad med ExtractionTech Plus som snabbt renar luften från matos och lukt. Den kraftfulla motorn bidrar till ett fräschare kök varje gång du lagar mat.
Tydlig belysning över hällen
Pure Illumination LED belysning ger ett klart och energieffektivt ljus över matlagningsytan. Det gör det lättare att se detaljer när du lagar mat.
Enkel rengöring i vardagen
Fettfiltret fångar upp fettpartiklar från matlagningen och kan enkelt tas ut för rengöring. Det kan diskas i diskmaskin, vilket gör underhållet smidigt och praktiskt.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 81035 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 598 mm |
| Djup | 460 mm |
| Energieffektivitet | B |
| Tillverkarens Art.Nr. | 81035 |
| Vikt | 12,5 kg |
| Produkttyp | Vägghängd köksfläkt |
| Höjd | 700 mm |
| Ljudnivå | 69 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7333394143804 |


