Vägghängd köksfläkt Electrolux LFC516X
Nyhet
5 817 kr
30 dagars prisgaranti

LFC516X
5 817 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Electrolux LFC516X är en vägghängd köksfläkt som effektivt avlägsnar matos och håller köksluften fräsch med hjälp av ExtractionTech Plus. Den har kraftfull ventilation som snabbt tar bort starka lukter, samtidigt som Pure Illumination LED ger tydlig och energieffektiv belysning över matlagningsytan. Fettfiltret fångar upp partiklar och kan enkelt rengöras i diskmaskin för smidigt underhåll.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux LFC516X är en vägghängd köksfläkt som effektivt avlägsnar matos och håller köksluften fräsch med hjälp av ExtractionTech Plus. Den har kraftfull ventilation som snabbt tar bort starka lukter, samtidigt som Pure Illumination LED ger tydlig och energieffektiv belysning över matlagningsytan. Fettfiltret fångar upp partiklar och kan enkelt rengöras i diskmaskin för smidigt underhåll.
Electrolux LFC516X vägghängd köksfläkt
Effektiv borttagning av matos
Electrolux LFC516X är utrustad med ExtractionTech Plus som snabbt och effektivt renar luften i köket. Den kraftfulla motorn avlägsnar matos och starka lukter så att köket känns fräscht varje gång du lagar mat.
Klar belysning över matlagningen
Med Pure Illumination LED belysning får du ett tydligt ljus över hela matlagningsytan. Den energieffektiva belysningen gör det enklare att se vad du lagar.
Effektiv fettfiltrering
Fettfiltret fångar upp fettpartiklar och hjälper till att hålla luften ren i köket. Filtret kan enkelt tas loss och rengöras i diskmaskin för smidigt underhåll.
Effektiv borttagning av matos
Electrolux LFC516X är utrustad med ExtractionTech Plus som snabbt och effektivt renar luften i köket. Den kraftfulla motorn avlägsnar matos och starka lukter så att köket känns fräscht varje gång du lagar mat.
Klar belysning över matlagningen
Med Pure Illumination LED belysning får du ett tydligt ljus över hela matlagningsytan. Den energieffektiva belysningen gör det enklare att se vad du lagar.
Effektiv fettfiltrering
Fettfiltret fångar upp fettpartiklar och hjälper till att hålla luften ren i köket. Filtret kan enkelt tas loss och rengöras i diskmaskin för smidigt underhåll.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 81036 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Bredd | 598 mm |
| Djup | 460 mm |
| Energieffektivitet | B |
| Tillverkarens Art.Nr. | 81036 |
| Vikt | 12,5 kg |
| Produkttyp | Vägghängd köksfläkt |
| Höjd | 700 mm |
| Ljudnivå | 69 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7333394143798 |


