Vägghängd köksfläkt Electrolux LFP816K
Nyhet
11 136 kr
30 dagars prisgaranti

LFP816K
11 136 kr
Nyhet! Inkommer 2026-05-21
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Electrolux LFP816K är en vägghängd köksfläkt som kombinerar kraftfull ventilation med låg ljudnivå. Med SilenceTech minimeras matos effektivt utan att störa i köket. Funktionen Breeze fortsätter att rena luften efter matlagning, medan Hob2Hood automatiskt anpassar fläktens hastighet efter hällen. SecureHold ger dessutom stabil och smidig hantering i vardagen.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux LFP816K är en vägghängd köksfläkt som kombinerar kraftfull ventilation med låg ljudnivå. Med SilenceTech minimeras matos effektivt utan att störa i köket. Funktionen Breeze fortsätter att rena luften efter matlagning, medan Hob2Hood automatiskt anpassar fläktens hastighet efter hällen. SecureHold ger dessutom stabil och smidig hantering i vardagen.
Electrolux LFP816K vägghängd köksfläkt
Tyst men kraftfull ventilation
Electrolux LFP816K är utrustad med SilenceTech som effektivt tar bort matos och lukt samtidigt som ljudnivån hålls låg. Det skapar en lugnare och mer behaglig köksmiljö.
Tyst uppfräschning efter matlagning
Med Breeze funktionen kan fläkten fortsätta rena luften efter att du lagat klart. Den arbetar då på låg ljudnivå i upp till 60 minuter för att hålla köket fräscht.
Smarta funktioner i vardagen
Hob2Hood gör att fläkten kommunicerar direkt med hällen och justerar fläkthastigheten automatiskt. Belysningen tänds också när hällen startas.
Stabil och enkel att använda
SecureHold gör att den utdragbara delen sitter stabilt på plats när du justerar inställningarna. Det ger en trygg och smidig användning i vardagen.
Tyst men kraftfull ventilation
Electrolux LFP816K är utrustad med SilenceTech som effektivt tar bort matos och lukt samtidigt som ljudnivån hålls låg. Det skapar en lugnare och mer behaglig köksmiljö.
Tyst uppfräschning efter matlagning
Med Breeze funktionen kan fläkten fortsätta rena luften efter att du lagat klart. Den arbetar då på låg ljudnivå i upp till 60 minuter för att hålla köket fräscht.
Smarta funktioner i vardagen
Hob2Hood gör att fläkten kommunicerar direkt med hällen och justerar fläkthastigheten automatiskt. Belysningen tänds också när hällen startas.
Stabil och enkel att använda
SecureHold gör att den utdragbara delen sitter stabilt på plats när du justerar inställningarna. Det ger en trygg och smidig användning i vardagen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 81034 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 598 mm |
| Djup | 303 mm |
| Energieffektivitet | A |
| Tillverkarens Art.Nr. | 81034 |
| Vikt | 13,3 kg |
| Produkttyp | Vägghängd köksfläkt |
| Höjd | 395 mm |
| Ljudnivå | 55 |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 7333394074641 |


