








Vägghängd köksfläkt SiemensiQ300 LC65BCC60
4 879 kr8 099 kr
Spara 40 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti

iQ300 LC65BCC60
4 879 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Siemens LC65BCC60 iQ300 är en vägghängd köksfläkt i mattsvart design som kombinerar effektiv ventilation med enkel användning och modern form.
Siemens LC65BCC60 vägghängd köksfläkt iQ300
Modern design i mattsvart
Siemens LC65BCC60 iQ300 är en vägghängd köksfläkt med stilren boxDesign i mattsvart som ger ett elegant och modernt uttryck i köket. Den blir en snygg del av inredningen samtidigt som den gör nytta i vardagen.
Effektiv ventilation vid matlagning
Den energisnåla motorn och tre fläkthastigheter gör det enkelt att anpassa ventilationen efter behov. Fläkten kan användas både med frånluft och recirkulation med kolfilter.
Behagligt arbetsljus över hällen
Två LED lampor ger tydligt ljus över matlagningsytan och förbättrar sikten vid hällen. Det gör matlagningen både enklare och mer bekväm.
Smidig rengöring i vardagen
Fläkten styrs med tryckknappar och de släta ytorna är lätta att hålla rena. Metallfettfiltren kan tas ut och diskas i diskmaskin.
Modern design i mattsvart
Siemens LC65BCC60 iQ300 är en vägghängd köksfläkt med stilren boxDesign i mattsvart som ger ett elegant och modernt uttryck i köket. Den blir en snygg del av inredningen samtidigt som den gör nytta i vardagen.
Effektiv ventilation vid matlagning
Den energisnåla motorn och tre fläkthastigheter gör det enkelt att anpassa ventilationen efter behov. Fläkten kan användas både med frånluft och recirkulation med kolfilter.
Behagligt arbetsljus över hällen
Två LED lampor ger tydligt ljus över matlagningsytan och förbättrar sikten vid hällen. Det gör matlagningen både enklare och mer bekväm.
Smidig rengöring i vardagen
Fläkten styrs med tryckknappar och de släta ytorna är lätta att hålla rena. Metallfettfiltren kan tas ut och diskas i diskmaskin.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Siemens |
|---|---|
| Art.Nr. | 80950 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 598 mm |
| Djup | 500 mm |
| Energieffektivitet | B |
| Tillverkarens Art.Nr. | 80950 |
| Typ | Vägghängd köksfläkt |
| Höjd | 60 mm |
| Ljudnivå | 67 dBa |
| Vikt | 12 kg |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 4242003976241 |

