Vattenburet Element Watt Heating StandardTyp 21, LxHxD:1800x500x100 mm
3 155 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Längd:
1800 mm
Höjd:
500 mm
Modell:
Typ 21

Standard
Typ 21, LxHxD:1800x500x100 mm
3 155 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Vattenburet Element Watt Heating Standard är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Varumärke
Watt HeatingBeskrivning
Vattenburet Element Watt Heating Standard är en traditionell panelradiator för vattenburen värme. De vattenfyllda panelerna är försedda med konvektionsplåtar för att optimera värmeavgivningen. Elementet är försett med sidoplåtar och toppgaller för ett trevligare utseende. Radiator Standard är vit och levereras alltid med svensktillverkade konsoler. Avsedd att installeras i slutna värmesystem med cirkulation.
Med sin konstruktion och kombination av volym och konvektion är Radiator Standard extra lämplig för lågtemperatursystem. Radiatorn förses lämpligen med utanpåliggande ventilarrangemang och termostat för enkel installation med flexibilitet (ingår ej).
Recensioner
Tommy WVerifierad köpare
för 2 månader sedanSer bra ut, fyller sin funktion
Blagisa MijicVerifierad köpare
för 6 månader sedanliten kraftig värmeellement
+ liten och ge mycket värme
- klumpig
Bernt TVerifierad köpare
för 1 år sedanBra effekt, bra pris.
Åke KVerifierad köpare
för 7 år sedanBehövde byta ett dåligt element
+ Fungerar bra
Mikael RVerifierad köpare
för 7 år sedanSer ok ut, enkelt att installera. Svårt att bedöma kvalitet map hållbarhet på några år. Snabb leverans
Egenskaper
| Varumärke | Watt Heating |
| Art.Nr. | 2151805 |
| Färg | Vit |
| Djup | 100 mm |
| Radiatorkroppar | 2 |
| Höjd | 500 mm |
| Konvektionsplåt | 1 |
| Längd | 1800 mm |
| Modell | Typ 21 |
| Effekt/prestanda | 714 W |
| Vikt | 39,672 kg |
| Effekt | 714 W |
| Typ | Vattenburet Element |
| Material | Stål |
| Serie | Standard |
| Placering Reglage | Vändbar |
| Stickpropp | Nej |
| Montering | Väggmontering |
| WiFi | Nej |




