Kombinerad kyl/frys Smeg FAB30RPG6 Pastellgrön 50's Style
24 595 kr
19 490 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

FAB30RPG6 Pastellgrön 50's Style
19 490 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
SmegBeskrivning
Smeg FAB30RPG6 kombinerad kyl/ frys pastellgrön, 50's Style.
- Ventilerad kyl och statisk frys för jämn temperatur och pålitlig prestanda
- Inverterteknologi ger tyst drift på endast 34 dB och lång livslängd
- Kapacitet vid strömavbrott upp till 20 timmar för trygg förvaring av maten
- LED-belysning och praktisk inredning med glas-hyllplan, grönsakslåda och flaskställ
- Larm vid öppen dörr med både ljudsignal och visuell varning Denna kyl- och frys från Smeg är inspirerad av den klassiska femtiotalsstilen men är samtidigt utrustad med dagens moderna teknik. Den rundade designen, högblanka finishen och detaljer i krom skapar ett exklusivt uttryck som gör att kylen blir en naturlig mittpunkt i köket. Materialvalen, som formpressad dörr och stålsidor, bidrar till både hållbarhet och en känsla av lyx.
Med en total volym på 294 liter finns gott om plats för alla vardagens behov. Kyldelen rymmer 222 liter och frysen 72 liter. Inredningen består av justerbara glashyllor, en rymlig frukt- och grönsakslåda samt ett flaskställ i metalltråd. MultiFlow-tekniken fördelar luften jämnt och håller temperaturen stabil i hela kylen. Två energieffektiva LED-lampor ger klar belysning och gör det lättare att hålla ordning.
Frysen har ett fyrastjärnigt fack med en kapacitet på 4 kg per dygn. Vid strömavbrott behåller den temperaturen i upp till 20 timmar, vilket ger extra trygghet. Kylen är dessutom utrustad med både ljud- och ljussignal som varnar om en dörr lämnas öppen för länge.
Modellen finns i flera olika utföranden så att du kan matcha ditt kök och din personliga stil. Oavsett vilken variant du väljer får du samma höga kvalitet, smarta funktioner och tidlösa design som kännetecknar Smeg.
- Inverterteknologi ger tyst drift på endast 34 dB och lång livslängd
- Kapacitet vid strömavbrott upp till 20 timmar för trygg förvaring av maten
- LED-belysning och praktisk inredning med glas-hyllplan, grönsakslåda och flaskställ
- Larm vid öppen dörr med både ljudsignal och visuell varning Denna kyl- och frys från Smeg är inspirerad av den klassiska femtiotalsstilen men är samtidigt utrustad med dagens moderna teknik. Den rundade designen, högblanka finishen och detaljer i krom skapar ett exklusivt uttryck som gör att kylen blir en naturlig mittpunkt i köket. Materialvalen, som formpressad dörr och stålsidor, bidrar till både hållbarhet och en känsla av lyx.
Med en total volym på 294 liter finns gott om plats för alla vardagens behov. Kyldelen rymmer 222 liter och frysen 72 liter. Inredningen består av justerbara glashyllor, en rymlig frukt- och grönsakslåda samt ett flaskställ i metalltråd. MultiFlow-tekniken fördelar luften jämnt och håller temperaturen stabil i hela kylen. Två energieffektiva LED-lampor ger klar belysning och gör det lättare att hålla ordning.
Frysen har ett fyrastjärnigt fack med en kapacitet på 4 kg per dygn. Vid strömavbrott behåller den temperaturen i upp till 20 timmar, vilket ger extra trygghet. Kylen är dessutom utrustad med både ljud- och ljussignal som varnar om en dörr lämnas öppen för länge.
Modellen finns i flera olika utföranden så att du kan matcha ditt kök och din personliga stil. Oavsett vilken variant du väljer får du samma höga kvalitet, smarta funktioner och tidlösa design som kännetecknar Smeg.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 79092 |
| Färg | Grön |
| Hängning | Vänster |
| Höjd | 1720 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Ismaskin | Nej |
| Automatisk Avfrostning | Nej |
| Energieffektivitet | C |
| Typ | Klimatskåp (frys över kyl) |
| Ljudnivå | 34 dBa |
| Tillverkarens Art.Nr. | 79092 |
| Vikt | 78,6 kg |
| Nettovolym Frys | 72 l |
| Nettovolym Kyl | 222 l |
| Energiförbrukning | 135 kWh/år |
| Djup | 728 mm |
| WiFi | Nej |
| EAN-nr | 8017709350307 |










