Kylaggregat Norcool CU-350 ECO
17 990 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

CU-350 ECO
17 990 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-08
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Kylaggregat Norcool CU-350 ECO har en kapacitet på upp till 5000 liter och är Norcools minsta väggaggregat. Det passar perfekt till Norcools två minsta panelkylrum samt för mindre egenbyggda kylrum.
Varumärke
NorcoolBeskrivning
Kylaggregat Norcool CU-350 ECO har en kapacitet på upp till 5000 liter och är Norcools minsta väggaggregat. Det passar perfekt till Norcools två minsta panelkylrum samt för mindre egenbyggda kylrum.
Det är ett uppgraderat, energi- och miljövänligt kylaggregat från Norcool med termostat som kan ställas in mellan 2-18 grader enligt dina behov. På grund av detta passar detta aggregat till användning i både kylrum för mat eller för placering i vinrum/vinkällare.
Norcools kylaggregat placeras i ett infällt hål i väggen mellan rummet där enhetens varma sida ska vara och kylrummet. Kylaggregatet kan inte placeras på en yttervägg eller mot ett oisolerat garage. Kondensvatten måste föras ut till ett avlopp.
Övrigt
- Till både mat och vin
- Temperaturomfång: 2-18°C
- Omgivningstemperatur: 16-38°C
- Utökad användarvänlighet
- Kapacietet: upp till 5000 liter
- Urtagsmått i vägg (BxH): 460x490 mm
- Maximal väggtjocklek: 330 mm
- Digital display
- LED-belysning 5 W och möjlighet att koppla in externt ljus
- Automatisk avfrostning
- Underhållslarm
Norcools kylaggregat placeras i ett infällt hål i väggen mellan rummet där enhetens varma sida ska vara och kylrummet. Kylaggregatet kan inte placeras på en yttervägg eller mot ett oisolerat garage. Kondensvatten måste föras ut till ett avlopp.
Övrigt
- Till både mat och vin
- Temperaturomfång: 2-18°C
- Omgivningstemperatur: 16-38°C
- Utökad användarvänlighet
- Kapacietet: upp till 5000 liter
- Urtagsmått i vägg (BxH): 460x490 mm
- Maximal väggtjocklek: 330 mm
- Digital display
- LED-belysning 5 W och möjlighet att koppla in externt ljus
- Automatisk avfrostning
- Underhållslarm
Dokument
Recensioner
Tony MVerifierad köpare
för 1 år sedanFungerar perfekt Enkel installation
Rolf DVerifierad köpare
för 2 år sedanAtt installera. Pipet för felkod E 3 händer i bland men inte så ofta.
+ Fungerar bra lätt at installera. Ingen kyltekniker behövs .Bara ett hål i väggen.
- Piper ibland PGA fel på någon sensor men fungera i alla fall. felkod E3.
Jan FVerifierad köpare
för 4 år sedanBra aggregat till bra pris
+ Liten storlek
HerbertVerifierad köpare
för 4 år sedanDen går fortfarande
Lars MVerifierad köpare
för 4 år sedanLättinstallerad och fungerar bra.
Roland JVerifierad köpare
för 5 år sedanLitet nätt kylaggregat som var lätt att montera o som höll vad som sades beskrivningen
+ håller vad den lovar
- något för högtkompressor ljud
Egenskaper
| Varumärke | Norcool |
| Art.Nr. | 12600000 |
| Färg | Vit |
| Utförande | För kylrum |
| Kabellängd | 2,6 m |
| Kapacitet | 5000 L |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 475 mm |
| Höjd | 535 mm |
| Max Temperatur | 18 °c |
| Min Temperatur | 2 °c |
| Arbetstemperatur | 2-18 °c |
| Effekt/prestanda | 315 W |
| Placering | Kylrum |
| Typ | Kylaggregat |
| Vikt | 28 kg |
| Bredd | 505 mm |
| Automatisk Avfrostning | Ja |
| Display | Ja |
| Bullernivå | 49 dBa dB(A) |
| Effekt | 315 W |
| EAN-nr | 7038241001527 |

