Induktionshäll Siemens EX375FXB1E
Cashback
7 715 kr
30 dagars prisgaranti

EX375FXB1E
7 715 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
SiemensBeskrivning
Induktionshäll med integrerad styrning från Siemens som är försedd med flera innovativa funktioner.
Hällen har funktionen touchSlider som styr temperaturen utan knappar eller reglage. Ställ in kokzonstemperaturen genom att den anges direkt eller i en skala med ett enda fingertryck. Funktionen PowerBoost höjer effekten med upp till 50 % och därmed sparar du in 35 % av tiden när du kokar upp stora mängder.
Information
- reStart-funktion
- quickStart-funktion
- Timer med avstängningsfunktion per kokzon
- Barnsäkring
- 2-stegs restvärmeindikering för varje kokzon
- Display som visar energieffektiviteten
Information
- reStart-funktion
- quickStart-funktion
- Timer med avstängningsfunktion per kokzon
- Barnsäkring
- 2-stegs restvärmeindikering för varje kokzon
- Display som visar energieffektiviteten
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Siemens |
| Art.Nr. | 40876 |
| Färg | Svart |
| Färg Ram | Borstad aluminium |
| Djup | 520 mm |
| Djup Nischmått | 490 mm |
| Höjd | 51 mm |
| Höjd Nischmått | 51 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | EX375FXB1E |
| Placering Reglage | Framkant |
| Produkttyp | Modulär häll |
| Bredd | 302 mm |
| Bredd Nischmått | 270 mm |
| Antal Zoner | 2 |
| Timerfunktion | Ja |
| EAN-nr | 4242003697405 |





