Smasher Norrjern Hamburgerpress, Gjutjärn
375 kr
30 dagars prisgaranti

Hamburgerpress, Gjutjärn
375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Norrjerns smasher – hamburgerpress i gjutjärn är det självklara verktyget för att skapa perfekta smashed burgers.
Varumärke
NorrjernBeskrivning
Norrjerns smasher – hamburgerpress i gjutjärn är det självklara verktyget för att skapa perfekta smashed burgers.
Smashern – hamburgerpressen är uteslutande gjord i gjutjärn, då gjutjärnet är extremt tåligt och kan hantera höga temperaturer utan att deformeras eller spricka. Vid leverans är smashern inbränd från vår fabrik med vegetabilisk olja. Ytbehandlingen utgör ett skyddande lager som gör att gjutjärnet inte rostar.
Egenskaper
| Varumärke | Norrjern |
| Art.Nr. | 1321 |
| Färg | Svart |
| Djup | 140 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Material | Gjutjärn |
| Typ | Hamburgerpress |
| Bredd | 140 mm |
| EAN-nr | 7350044403217 |


