Stekbord Norrjern Gourmet, Gjutjärn
995 kr
30 dagars prisgaranti

Gourmet, Gjutjärn
995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Norrjerns Stekbord Gourmet är den allsidiga stekhällen i gjutjärn utan höga kanter. Stekbord Gourmet fungerar både i ugnen likt en pizzasten, pizzastål eller bakstål samt som ett stekbord på spisen eller grillen. I samtliga av Norrjerns Stekbord, ingår följande: Deg- och stekskrapa samt en praktisk förvaringspåse.
Varumärke
NorrjernBeskrivning
Norrjerns Stekbord Gourmet är den allsidiga stekhällen i gjutjärn utan höga kanter. Stekbord Gourmet fungerar både i ugnen likt en pizzasten, pizzastål eller bakstål samt som ett stekbord på spisen eller grillen. I samtliga av Norrjerns Stekbord, ingår följande: Deg- och stekskrapa samt en praktisk förvaringspåse.
Trots det till synes platta utseendet har Stekbord Gourmet kanter som är något upphöjda. Detta gör att fett stannar kvar på stekbordet när du använder det till att steka på, en funktion pizzastål vanligtvis inte har. Den unika ytbehandlingen på våra stekbord med små fördjupningar och upphöjningar skapar en större kontaktyta och lufttillförsel för bästa resultat när du bakar och lagar mat.
Egenskaper
| Varumärke | Norrjern |
| Art.Nr. | 1302 |
| Färg | Svart |
| Djup | 330 mm |
| Höjd | 10 mm |
| Material | Gjutjärn |
| Typ | Stekbord |
| Bredd | 370 mm |
| EAN-nr | 7350044403026 |




