Stekbord Norrjern Original, Gjutjärn
1 175 kr
30 dagars prisgaranti

Original, Gjutjärn
1 175 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Norrjerns Stekbord Original är designat för att fungera i ugnen, på grillen och på spishällen. Stekbordet fungerar perfekt för att steka smashburgers, kött, fisk och grönsaker samt för att baka bröd och pizza. I samtliga av Norrjerns Stekbord, ingår följande: Deg- och stekskrapa samt en praktisk förvaringspåse.
Varumärke
NorrjernBeskrivning
Norrjerns Stekbord Original är designat för att fungera i ugnen, på grillen och på spishällen. Stekbordet fungerar perfekt för att steka smashburgers, kött, fisk och grönsaker samt för att baka bröd och pizza. I samtliga av Norrjerns Stekbord, ingår följande: Deg- och stekskrapa samt en praktisk förvaringspåse.
Stekbord Original är tillverkat av gjutjärn med en rejäl botten. Det ger en jämn värmespridning och bra varmhållningsegenskaper. Norrjerns stekbord i gjutjärn är kompatibla med alla värmekällor, är PFAS-fria och levereras inbrända med vegetabilisk olja, vilket gör att stekbordet är redo att användas direkt.
Recensioner
Eva CVerifierad köpare
för 3 månader sedanKöpte denna till min sons familj som är 6 pers, dom älskar den. Dom kan laga mat till alla samtidigt. Den är tung men det gör att den står stadigt
Egenskaper
| Varumärke | Norrjern |
| Art.Nr. | 1301 |
| Färg | Svart |
| Djup | 330 mm |
| Höjd | 38 mm |
| Material | Gjutjärn |
| Produkttyp | Stekbord |
| Bredd | 390 mm |
| EAN-nr | 7350044403019 |







