Hundbädd Danish design Retreat Eco-well featherLarge Blå
1 151 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Blå
Storlek:
Large

Retreat Eco-well feather
Large Blå
1 151 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Danish Designs hållbara produktserie Retreat är fylld med 100% återvunnet memory foam i bitar. De små delarna anpassar sig efter din hund, vilket ger optimalt stöd och komfort. Produkterna med memory foam lämpar sig väl för äldre eller skadade hundar, men passar också väl för hundar som kan behöva extra support, som hundar av större storlek eller med ledproblem. Innerkudden är tillverkad av vattentåligt tyg, vilket ser till att vatten och smuts inte kommer in i kudden. Bäddens överdrag går att ta av och tvätta separat.
Varumärke
Danish designBeskrivning
Danish Designs hållbara produktserie Retreat är fylld med 100% återvunnet memory foam i bitar. De små delarna anpassar sig efter din hund, vilket ger optimalt stöd och komfort. Produkterna med memory foam lämpar sig väl för äldre eller skadade hundar, men passar också väl för hundar som kan behöva extra support, som hundar av större storlek eller med ledproblem. Innerkudden är tillverkad av vattentåligt tyg, vilket ser till att vatten och smuts inte kommer in i kudden. Bäddens överdrag går att ta av och tvätta separat.
Egenskaper
| Varumärke | Danish design |
| Art.Nr. | D01614 |
| Storlek | Large |
| Bredd | 870 mm |
| Djup | 1380 mm |
| Färg | Blå |
| Typ | Hundbädd |
| Material | Plysch |
| Höjd | 200 mm |
| EAN-nr | 5028441090454 |





