Hundbädd Danish design Retreat Eco-well featherMedium Blå
916 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Blå
Storlek:
Medium

Retreat Eco-well feather
Medium Blå
916 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Danish Designs hållbara produktserie Retreat är fylld med 100% återvunnet memory foam i bitar. De små delarna anpassar sig efter din hund, vilket ger optimalt stöd och komfort. Produkterna med memory foam lämpar sig väl för äldre eller skadade hundar, men passar också väl för hundar som kan behöva extra support, som hundar av större storlek eller med ledproblem. Innerkudden är tillverkad av vattentåligt tyg, vilket ser till att vatten och smuts inte kommer in i kudden. Bäddens överdrag går att ta av och tvätta separat.
Varumärke
Danish designBeskrivning
Danish Designs hållbara produktserie Retreat är fylld med 100% återvunnet memory foam i bitar. De små delarna anpassar sig efter din hund, vilket ger optimalt stöd och komfort. Produkterna med memory foam lämpar sig väl för äldre eller skadade hundar, men passar också väl för hundar som kan behöva extra support, som hundar av större storlek eller med ledproblem. Innerkudden är tillverkad av vattentåligt tyg, vilket ser till att vatten och smuts inte kommer in i kudden. Bäddens överdrag går att ta av och tvätta separat.
Egenskaper
| Varumärke | Danish design |
| Art.Nr. | D01610 |
| Färg | Blå |
| Djup | 980 mm |
| Bredd | 710 mm |
| Storlek | Medium |
| Typ | Hundbädd |
| Material | Plysch |
| Höjd | 200 mm |
| EAN-nr | 5028441090447 |





