







Carport PalmakoKarl 20,6 m2
fr.36 512 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Carport från Palmako i byggsats av nordisk gran.
Carport som är uppbyggd av 120x120 mm kraftiga stolpar av limträ. 5 års garanti.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
|---|---|
| Produkttyp | Dubbel carport |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Längd | 5,12 m |
| Golvyta | 20,6 |
| Takdesign | Platt tak |
| Längd | 5550 mm |
| Höjd | 2440 mm |
| Max Snölast | 3,2 kg/m² |
| Area | 30,7 m² |
| Bredd | 3720 mm |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Mörkgrå, Obehandlat trä, Vit |
