Carport Palmako Karl 40,6 m2Impregnerad transparent
61 999 kr
58 899 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Impregnerad transparent
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
UnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 krTakavvattningTakavvattning Palmako för Platt tak 6000 mm
2 468 kr/frpBalkskoAnkare Palmako till Carport
593 krTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krSBSSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 kr
Karl 40,6 m2
Impregnerad transparent
58 899 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Dubbel-carport från Palmako i byggsats av nordisk gran.
Carport som är uppbyggd av 120x120 mm kraftiga stolpar av limträ. 5 års garanti.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101039 |
| Färg | Impregnerad transparent |
| Längd | 5550 mm |
| Höjd | 2440 mm |
| Bredd | 7320 mm |
| Area | 45,7 m² |
| Produkttyp | Dubbel carport |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Max Snölast | 2,5 kg/m² |
| Längd | 7,62 m |
| Golvyta | 4,6 |
| Takdesign | Platt tak |
| EAN-nr | 4743142053416 |






