










Carport PalmakoKarl 11,7 m2Obehandlad
21 892 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Färg
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Karl 11,7 m2
Obehandlad21 892 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Carport från Palmako i byggsats av nordisk gran.
Carport som är uppbyggd av 120x120 mm kraftiga stolpar av limträ. 5 års garanti.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
|---|---|
| Art.Nr. | 101021 |
| Färg | Obehandlat trä |
| Längd | 3150 mm |
| Höjd | 2320 mm |
| Max Snölast | 2,5 kg/m² |
| Golvyta | 11,7 |
| Area | 18,4 m² |
| Bredd | 5210 mm |
| Produkttyp | Enkel carport |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Längd | 5,12 m |
| Takdesign | Platt tak |
| EAN-nr | 4743142005859 |





