Carport Palmako Robert 11,7 m2Obehandlad
27 063 kr
26 796 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlat trä
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Robert 11,7 m2
Obehandlad
26 796 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Carport från Palmako i byggsats av nordisk gran.
Carporten med kraftiga stolpar av limträ och tak av spontade brädor. 5 års garanti.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Snölast: 0,9 kN/m²
Detta ingår
- 120x120 mm stolpar
- 19 mm hyvlad råsponttak
- Tak av spontade brädor
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning och golv ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101013 |
| Färg | Obehandlat trä |
| Längd | 3150 mm |
| Höjd | 2990 mm |
| Bredd | 3720 mm |
| Area | 16 m² |
| Produkttyp | Enkel carport |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Max Snölast | 3 kg/m² |
| Längd | 3,72 m |
| Golvyta | 11,7 |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142007181 |








