Carport Canopia by Palram Vitoria 5000
21 845 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
BelysningskitBelysningskit Canopia by Palram
891 kr
Vitoria 5000
21 845 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 1 199 kr

Vitoria 5000 - elegant carport-lösning. ge din bil stilfullt skydd med en modern och elegant carport. designad för enkel montering och består av nästan okrossbara polykarbonatpaneler och fyra aluminiumstolpar vilket ger en bred och enkel åtkomst.
Varumärke
Canopia by PalramBeskrivning
Vitoria 5000 - elegant carport-lösning. ge din bil stilfullt skydd med en modern och elegant carport. designad för enkel montering och består av nästan okrossbara polykarbonatpaneler och fyra aluminiumstolpar vilket ger en bred och enkel åtkomst.
skydd och tålighet i alla väder
- supertätt taksystem förhindrar sprickor under temperaturändringar
- rosttålig ram i pulverlackerad aluminium och stål
- tål hagel och hårda väderförhållanden
- 100 % uv-skyddad och underhållsfri
gör-det-själv-montering
enkel att montera för två personer med hjälp av en steg-för-steg-manual. inga tunga delar och möjlig att flytta vid behov.
mått och fakta
- mått: l 501 x d 291 x h 239 cm
- total bruttovikt: 109 kg
- area: 14,6 m2
- snökapacitet: 100 kg/m²
- vindresistens: 25 m/s
- vattentålig: 38 mm/t
- 10 års garanti
specifikationer
- omkrets cm: 489 cm
- nettovikt i kg: 107 kg
- färg: antracit
- material: polycarbonat, aluminium & stål
- produkthöjd cm: 239 cm
- produktbredd cm: 501 cm
- produktdjup cm: 291 cm
- supertätt taksystem förhindrar sprickor under temperaturändringar
- rosttålig ram i pulverlackerad aluminium och stål
- tål hagel och hårda väderförhållanden
- 100 % uv-skyddad och underhållsfri
gör-det-själv-montering
enkel att montera för två personer med hjälp av en steg-för-steg-manual. inga tunga delar och möjlig att flytta vid behov.
mått och fakta
- mått: l 501 x d 291 x h 239 cm
- total bruttovikt: 109 kg
- area: 14,6 m2
- snökapacitet: 100 kg/m²
- vindresistens: 25 m/s
- vattentålig: 38 mm/t
- 10 års garanti
specifikationer
- omkrets cm: 489 cm
- nettovikt i kg: 107 kg
- färg: antracit
- material: polycarbonat, aluminium & stål
- produkthöjd cm: 239 cm
- produktbredd cm: 501 cm
- produktdjup cm: 291 cm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Canopia by Palram |
| Art.Nr. | HF540-043 |
| Färg | Grå |
| Höjd | 239 cm |
| Längd | 291 cm |
| Material | Polycarbonat, aluminium & stål |
| Max Snölast | 100 kg/m² |
| Tjocklek | 291 cm |
| Typ | Enkel carport |
| Vikt | 107 kg |
| Bredd | 501 cm |
| EAN-nr | 7290103121846 |




