
Förråd Green Land8,8 m² Redskapsbod
Nyhet
5 489 kr
30 dagars prisgaranti

8,8 m² Redskapsbod
5 489 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Förrådet är tillverkat av korrosionsskyddade material och erbjuder ett effektivt sätt att förvara varor utanför säsongen. Det kan användas året runt, men för att säkerställa lång hållbarhet rekommenderas att snö tas bort från taket under vintern.
Ventilation
Infällda ventilationsöppningar säkerställer god luftcirkulation året runt, vilket hjälper till att hålla förrådet torrt och fräscht.
Dörrar och konstruktion
Boden har två skjutdörrar som kan låsas vid behov för ökad säkerhet. Den levereras även med en stabil sockel som underlättar installationen.
Material och hållbarhet
- Tillverkad av stål
- Paneltjocklek: 0,25 mm
- Stomme: 0,6 mm
- Isolerad och inbrottssäker konstruktion
- UV-skyddad yta
- Hörnskydd för extra hållbarhet
Mått och specifikationert
- Golvarea: 8,8 m²
- Bredd: 277 cm
- Djup: 319 cm
- Höjd: 192 cm
- Dörrmått: 152 x 96 cm
- Vikt: 93 kg
Om Green Land
Green Land tillhandahåller ett brett utbud av produkter för naturen, inklusive växthus, staket och kompostbehållare. Varumärket fokuserar på hållbara lösningar för utomhusmiljöer.
Infällda ventilationsöppningar säkerställer god luftcirkulation året runt, vilket hjälper till att hålla förrådet torrt och fräscht.
Dörrar och konstruktion
Boden har två skjutdörrar som kan låsas vid behov för ökad säkerhet. Den levereras även med en stabil sockel som underlättar installationen.
Material och hållbarhet
- Tillverkad av stål
- Paneltjocklek: 0,25 mm
- Stomme: 0,6 mm
- Isolerad och inbrottssäker konstruktion
- UV-skyddad yta
- Hörnskydd för extra hållbarhet
Mått och specifikationert
- Golvarea: 8,8 m²
- Bredd: 277 cm
- Djup: 319 cm
- Höjd: 192 cm
- Dörrmått: 152 x 96 cm
- Vikt: 93 kg
Om Green Land
Green Land tillhandahåller ett brett utbud av produkter för naturen, inklusive växthus, staket och kompostbehållare. Varumärket fokuserar på hållbara lösningar för utomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Green Land |
|---|---|
| Art.Nr. | 103775136 |
| Färg | Svart |
| Garanti | 2 år |
| Material | Stål |
| Driftkälla | Handkraft |
| Typ | Redskapsbod |
| Användningsområde | DIY |
| Area | 8,8 m2 |
| Höjd | 2770 mm |
| Längd | 3190 mm |
| Vikt | 91 kg |
| Bredd | 1920 mm |
| EAN-nr | 6438014421803 |
