Förråd Vibostugan Finnstorp 10m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
34 695 kr
29 995 krSpara 14 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
TaksystemTaksystem Vibostugan Ytpapp Finnstorp 10 m2
6 895 kr
Finnstorp 10m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
29 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Specialtransport Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vibo Finnstorp är ett förråd på 10 m2 med en extra bred dörr för att lätt få in de större trädgårdsredskapen. Levereras med färdiga väggsektioner, så man kan snabbt få det på plats. Ett rejält förråd med plats för både gräsklippare och trädgårdsmöbler.
Varumärke
VibostuganBeskrivning
Vibo Finnstorp är ett förråd på 10 m2 med en extra bred dörr för att lätt få in de större trädgårdsredskapen. Levereras med färdiga väggsektioner, så man kan snabbt få det på plats. Ett rejält förråd med plats för både gräsklippare och trädgårdsmöbler.
Tak
- Råspont: 17 mm
- Takåsar: 145 mm + 2 x 95 mm
- Vindskivor: 16 x 95
- Takfotsbrädor: 16 x 70 mm
Yttervägg
- Väggsektioner Funkispanel 17 x 120 mm
- Regelstomme 34 x 45 mm
Golv
- Bjälkar 34 x 70 mm
- Råspont 17 mm
Dörr
- Dubbeldörr, oisolerad 129 x 189 cm
- Ledhasp, skjutregel och hakgångjärn
Övrigt
- Spik ingår
- Ventilgaller
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Fördelar: Förråd Vibostugan Finnstorp 10m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
- Lättmonterade väggmoduler
- Extra bred dörr för större redskap
- Robust konstruktion för långvarig användning
- Råspont: 17 mm
- Takåsar: 145 mm + 2 x 95 mm
- Vindskivor: 16 x 95
- Takfotsbrädor: 16 x 70 mm
Yttervägg
- Väggsektioner Funkispanel 17 x 120 mm
- Regelstomme 34 x 45 mm
Golv
- Bjälkar 34 x 70 mm
- Råspont 17 mm
Dörr
- Dubbeldörr, oisolerad 129 x 189 cm
- Ledhasp, skjutregel och hakgångjärn
Övrigt
- Spik ingår
- Ventilgaller
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Fördelar: Förråd Vibostugan Finnstorp 10m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
- Lättmonterade väggmoduler
- Extra bred dörr för större redskap
- Robust konstruktion för långvarig användning
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Vibostugan |
| Art.Nr. | 10006 |
| Utförande | Monteringsfärdiga väggmoduler |
| Produkttyp | Förråd |
| Material | Trä |
| Längd | 4368 mm |
| Höjd | 2500 mm |
| Vikt | 800 kg |
| Väggtjocklek | 45+17 mm |
| Max Snölast | 2,5 kg/m² |
| Bredd | 2294 mm |
| Serie | Finnstorp |
| Färg | Obehandlad |
| Takdesign | Sadeltak |
| Altan | Nej |
| Loft | Nej |
| Area | 10 m² |
| EAN-nr | 7350105510144 |


