Förråd Vibostugan Finnstorp 7,5 m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
30 195 kr
25 995 krSpara 14 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
TaksystemYtpapp Finnstorp Vibostugan 7,5 m² för Stugor & Fritidshus
6 689 kr
Finnstorp 7,5 m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
25 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Specialtransport Fraktkostnad från: 899 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vibo Finnstorp är ett förråd på 7,5 m2 med en extra bred dörr för att lätt få in de större trädgårdsredskapen. Levereras med färdigspikade väggsektioner, vilket gör det snabbt och enkelt att få förrådet färdigställt.
Varumärke
VibostuganBeskrivning
Vibo Finnstorp är ett förråd på 7,5 m2 med en extra bred dörr för att lätt få in de större trädgårdsredskapen. Levereras med färdigspikade väggsektioner, vilket gör det snabbt och enkelt att få förrådet färdigställt.
Tak
- Råspont: 17 mm
- Takåsar: 145 mm + 2 x 95 mm
- Vindskivor: 16 x 95
- Takfotsbrädor: 16 x 70 mm
Yttervägg
- Väggsektioner Funkispanel 17 x 120 mm
- Regelstomme 34 x 45 mm
Golv
- Bjälkar 34 x 70 mm
- Råspont 17 mm
Dörr
- Dubbeldörr, oisolerad 129 x 189 cm
- Ledhasp, skjutregel och hakgångjärn
Övrigt
- Spik ingår
- Ventilgaller
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Fördelar: Förråd Vibostugan Finnstorp 7,5 m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
- Extra bred dörr för större redskap
- Snabb och enkel montering med färdigspikade väggsektioner
- Robust konstruktion med sadeltak och trämaterial
- Råspont: 17 mm
- Takåsar: 145 mm + 2 x 95 mm
- Vindskivor: 16 x 95
- Takfotsbrädor: 16 x 70 mm
Yttervägg
- Väggsektioner Funkispanel 17 x 120 mm
- Regelstomme 34 x 45 mm
Golv
- Bjälkar 34 x 70 mm
- Råspont 17 mm
Dörr
- Dubbeldörr, oisolerad 129 x 189 cm
- Ledhasp, skjutregel och hakgångjärn
Övrigt
- Spik ingår
- Ventilgaller
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Fördelar: Förråd Vibostugan Finnstorp 7,5 m² Redskapsbod i Trä med Sadeltak
- Extra bred dörr för större redskap
- Snabb och enkel montering med färdigspikade väggsektioner
- Robust konstruktion med sadeltak och trämaterial
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Vibostugan |
| Art.Nr. | 10005 |
| Typ | Förråd |
| Material | Trä |
| Takdesign | Sadeltak |
| Utförande | Monteringsfärdiga väggmoduler |
| Väggtjocklek | 45+17 mm |
| Serie | Finnstorp |
| Färg | Obehandlad |
| Altan | Nej |
| Längd | 3289 mm |
| Höjd | 2500 mm |
| Vikt | 700 kg |
| Max Snölast | 2,5 kg/m² |
| Loft | Nej |
| Bredd | 2294 mm |
| Area | 7,5 m2 |
| EAN-nr | 7350105510137 |


