Redskapsbod Biohort Europa 2A
Rek. pris 15 055 kr
fr.12 122 kr
fr.11 995 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Europa 2A
11 995 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Redskapsbod Biohort Europa 2A har mycket stabil och funktionell design i kombination med hållbart material och minimalt underhåll. Ett stort urval av standardutrustning plus en rad genomtänkta extra tillbehör skapar ordning och gör trädgårdsarbetet till ett nöje.
Varumärke
BiohortBeskrivning
Redskapsbod Biohort Europa 2A har mycket stabil och funktionell design i kombination med hållbart material och minimalt underhåll. Ett stort urval av standardutrustning plus en rad genomtänkta extra tillbehör skapar ordning och gör trädgårdsarbetet till ett nöje.
Specifikationer
- Integrerade takrännor med anslutning för 5/4- tums slang
- Takrännor med integrerade lövfångare på båda sidor
- Bekväm dörröppning med dubbel dörr
- Verktygshållare (2 st)
- Redskapshållare (4 st)
- Hyllplan och Hyllskenor (2 st av varje)
- 20 års garanti
- Galvaniserad, polyamidemaljerad stålplåt
- Skruvar och gångjärn i rostfritt stål
- Underhållsfritt
- Vattentätt
- Dubbel plåtjocklek av hög kvalitet
- Klarar snölast upp till 150 kg/m2
- Stormsäker (150 km/h, vindstyrka 12)
- Integrerade takrännor med anslutning för 5/4- tums slang
- Takrännor med integrerade lövfångare på båda sidor
- Bekväm dörröppning med dubbel dörr
- Verktygshållare (2 st)
- Redskapshållare (4 st)
- Hyllplan och Hyllskenor (2 st av varje)
- 20 års garanti
- Galvaniserad, polyamidemaljerad stålplåt
- Skruvar och gångjärn i rostfritt stål
- Underhållsfritt
- Vattentätt
- Dubbel plåtjocklek av hög kvalitet
- Klarar snölast upp till 150 kg/m2
- Stormsäker (150 km/h, vindstyrka 12)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Biohort |
| Höjd | 2030 mm |
| Längd | 2440 mm |
| Material | Stål |
| Max Snölast | 150 kg/m² |
| Takdesign | Sadeltak |
| Produkttyp | Redskapsbod |
| Väggtjocklek | 4 mm |
| Vikt | 103 kg |
| Bredd | 840 mm |
| Area | 2,04 m² |
| Färg | Metallic Kvartsgrå, Metallic Mörkgrå, Metallic Silver, Mörkgrön |



