




Redskapsskåp Biohort230Metallic Mörkgrå
12 699 kr15 055 kr
Spara 16 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Färg: Metallic Mörkgrå

230
Metallic Mörkgrå12 699 kr
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Redskapsskåp Biohort 230 är ett mångsidigt skåp för förvaring. I trädgården, i garaget, på uteplatsen eller på balkongen är det enkelt att organisera och lagra dina verktyg utan att det tar för mycket plats.
Med Biohorts redskapsskåp kan du lagra dina trädgårdsredskap, verktyg, leksaker och andra föremål på ett säkert sätt och skydda dem mot väder och stöld. Med sitt kompakta mått och eleganta design smälter den harmoniskt in i sin omgivning.
Specifikationer
- Osynlig, integrerad ventilation
- Vattentätt
- 2- punktslås med rostfritt dörrhandtag
- Ordningssystem som sitter på insidorna av dörrarna (inkl. 6 krokar)
- Redskapshållare (4 st)
- Hyllplan och Hyllskenor (2 st av varje)
- Vindkrokar för att säkra de öppnade dörrvingarna
- 20 års garanti
- Galvaniserad, polyamidemaljerad stålplåt
- Skruvar och gångjärn i rostfritt stål
- Underhållsfritt
- Vattentätt
- Dubbel plåttjocklek av hög kvalitet
- Klarar snölast upp till 150 kg/m2
- Stormsäker (150 km/h, vindstyrka 12)
Specifikationer
- Osynlig, integrerad ventilation
- Vattentätt
- 2- punktslås med rostfritt dörrhandtag
- Ordningssystem som sitter på insidorna av dörrarna (inkl. 6 krokar)
- Redskapshållare (4 st)
- Hyllplan och Hyllskenor (2 st av varje)
- Vindkrokar för att säkra de öppnade dörrvingarna
- 20 års garanti
- Galvaniserad, polyamidemaljerad stålplåt
- Skruvar och gångjärn i rostfritt stål
- Underhållsfritt
- Vattentätt
- Dubbel plåttjocklek av hög kvalitet
- Klarar snölast upp till 150 kg/m2
- Stormsäker (150 km/h, vindstyrka 12)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Biohort |
|---|---|
| Art.Nr. | 31080 |
| Färg | Metallic Mörkgrå |
| Area | 1,88 m2 |
| Höjd | 1825 mm |
| Längd | 2270 mm |
| Max Snölast | 150 kg/m2 |
| Vikt | 110 kg |
| Bredd | 830 mm |
| Material | Stål |
| Takdesign | Platt tak |
| Typ | Redskapsbod |
| Väggtjocklek | 4 mm |
| EAN-nr | 9003414310803 |




