Garage Palmako Roger 19,0 m2 med DörrBrun dippad
69 299 kr
64 995 krSänkt pris!Spara 4 304 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Brun dippad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Roger 19,0 m2 med Dörr
Brun dippad
64 995 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrat garage från Palmako.
Garage med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Garaget har ett stort fönster med spröjs och en halvglasad enkeldörr även det med spröjs samt limträkarm, cylinderlås och en rostfri plåt som skyddar tröskeln. Denna modell av Roger garage levereras med garagedörr. 5 års garanti.
Detta ingår
- 19 mm hyvlat råsponttak
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- 1 st garagedörr
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, innervägg och golv ingår inte i leveransen.
Brun dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- 19 mm hyvlat råsponttak
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- 1 st garagedörr
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, innervägg och golv ingår inte i leveransen.
Brun dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102348 |
| Längd | 5,5 m |
| Färg | Brun dippad |
| Längd | 3800 mm |
| Höjd | 2760 mm |
| Bredd | 5700 mm |
| Area | 19,8 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Enkelgarage |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Area | 19,8 m² |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Sadeltak |
| Golvyta | 19 m2 |
| Max Snölast | 1 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142052822 |










