Garage Palmako Roger 23,9 m2 utan PortImpregnerad transparent
77 230 kr
73 369 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Impregnerad transparent
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Roger 23,9 m2 utan Port
Impregnerad transparent
73 369 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Garage Roger från Palmako med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar ger huset stabilitet och en lång livslängd. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Garage Roger från Palmako med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar ger huset stabilitet och en lång livslängd. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Det spröjsade utåtgående parfönstret och den halvglasade dörren med limträkarm och cylinderlås är även försedd med rostfri plåt som skyddar tröskeln. Parfönstret och dörren är spröjsade och försedda med 2-glas och gummitätning.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Cylinderlås
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Dörrkarm av limträ
OBS! Takbeläggning medföljer ej.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Cylinderlås
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Dörrkarm av limträ
OBS! Takbeläggning medföljer ej.
Vit dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101905 |
| Färg | Impregnerad transparent |
| Längd | 4700 mm |
| Höjd | 2870 mm |
| Bredd | 5700 mm |
| Area | 24,8 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Enkelgarage |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Längd | 5,5 m |
| Golvyta | 23,9 m2 |
| Area | 24,8 m² |
| Garanti | 5 år |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142052891 |






