Carport Palmako Karl 23,1 m2 med FörrådMålad vit RAL9016
78 242 kr
62 594 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
UnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 krTakavvattningTakavvattning Palmako för Platt tak 4000 mm
2 267 kr/frpTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krTakpappSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 kr
Karl 23,1 m2 med Förråd
Målad vit RAL9016
62 594 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Palmakos Karl 23,1 m² med förråd är en klassisk carport med flackt tak som ger den ett modernt utseende.
Skydda bilen från kyla och snö och slipp skrapa fram din bil kalla vinterdagar. På sommaren skyddar taket bilen från solen och ger dig en behagligt sval bil. Finns träd i närheten skyddar den även väl mot fallande löv. Samtidigt som ett 6,0 m² stort förråd med låsbart dörr ger extra förvaringsutrymme för däck, trädgårdsmöbler och annan utrustning.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos Karl 23,1 m² med förråd är en klassisk carport med flackt tak som ger den ett modernt utseende.
Skydda bilen från kyla och snö och slipp skrapa fram din bil kalla vinterdagar. På sommaren skyddar taket bilen från solen och ger dig en behagligt sval bil. Finns träd i närheten skyddar den även väl mot fallande löv. Samtidigt som ett 6,0 m² stort förråd med låsbart dörr ger extra förvaringsutrymme för däck, trädgårdsmöbler och annan utrustning.
Leveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera. OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Carporten är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Målad vit RAL9016
- Mått: 23,1 m²
- Mått: 360x762 cm
- Vägghöjd: 213 cm
- Total höjd: 235 cm
- Stolpar: 120x120 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Carporten är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Målad vit RAL9016
- Mått: 23,1 m²
- Mått: 360x762 cm
- Vägghöjd: 213 cm
- Total höjd: 235 cm
- Stolpar: 120x120 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 120136 |
| Färg | Vit |
| Höjd | 2320 mm |
| Bredd | 7320 mm |
| Längd | 3150 mm |
| Area | 0 m2 |
| Höjd | 235 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Carport |
| Material | Nordisk gran |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Golvyta | 23,1 m2 |
| Area | 0 m² |
| Vinkel | 1,1 ° |
| Takstorlek | 27,4 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Platt tak |
| Max Snölast | 3,4 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142042182 |





