Carport Palmako Robert 40,6 m2 med FörrådImpregnerad brun
133 854 kr
107 083 krSpara 20 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Impregnerad brun
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
Tillbehör stugorTakavvattning Palmako för Sadeltak 4000 mm
3 495 kr/frpTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krTakpappSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 kr
Robert 40,6 m2 med Förråd
Impregnerad brun
107 083 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Palmakos Robert 40,6 m² med förråd är en klassisk carport med kraftiga stolpar och sluttande tak som smälter in bra med omkringliggande hus. Denna variant av Robert är en dubbel carport med plats för två bilar.
Skydda bilen från kyla och snö och slipp skrapa fram din bil kalla vinterdagar. På sommaren skyddar taket bilen från solen och ger dig en behagligt sval bil. Finns träd i närheten skyddar den även väl mot fallande löv. Samtidigt som ett 10,7 m² stort förråd med låsbart dörr ger extra förvaringsutrymme för däck, trädgårdsmöbler och annan utrustning.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos Robert 40,6 m² med förråd är en klassisk carport med kraftiga stolpar och sluttande tak som smälter in bra med omkringliggande hus. Denna variant av Robert är en dubbel carport med plats för två bilar.
Skydda bilen från kyla och snö och slipp skrapa fram din bil kalla vinterdagar. På sommaren skyddar taket bilen från solen och ger dig en behagligt sval bil. Finns träd i närheten skyddar den även väl mot fallande löv. Samtidigt som ett 10,7 m² stort förråd med låsbart dörr ger extra förvaringsutrymme för däck, trädgårdsmöbler och annan utrustning.
Leveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.
Carporten är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Brun impregnerad
- Mått: 40,6 m²
- Mått: 637x764 cm
- Vägghöjd: 218 cm
- Total höjd: 363 cm
- Stolpar: 120x120 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Carporten är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Brun impregnerad
- Mått: 40,6 m²
- Mått: 637x764 cm
- Vägghöjd: 218 cm
- Total höjd: 363 cm
- Stolpar: 120x120 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 120118 |
| Färg | Impregnerad brun |
| Höjd | 7320 mm |
| Bredd | 3630 mm |
| Längd | 5550 mm |
| Area | 0 m2 |
| Höjd | 363 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Carport |
| Material | Nordisk gran |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Golvyta | 4,6 m2 |
| Area | 0 m² |
| Vinkel | 25 ° |
| Takstorlek | 53,2 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 2,3 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142041734 |







