Carport Palmako Robert 40,6 m2Impregnerad brun
105 494 kr
84 395 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Impregnerad brun
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
Tillbehör stugorTakavvattning Palmako för Sadeltak 4000 mm
3 495 kr/frpTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krTakpappSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 kr
Robert 40,6 m2
Impregnerad brun
84 395 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Palmakos Robert 40,6 m² är en klassisk carport med tio kraftiga stolpar och sluttande tak som smälter in bra med omkringliggande hus. Denna variant av Robert är en dubbel carport med plats för två bilar.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos Robert 40,6 m² är en klassisk carport med tio kraftiga stolpar och sluttande tak som smälter in bra med omkringliggande hus. Denna variant av Robert är en dubbel carport med plats för två bilar.
Skydda bilen från kyla och snö och slipp skrapa fram din bil kalla vinterdagar. På sommaren skyddar taket bilen från solen och ger dig en behagligt sval bil. Finns träd i närheten skyddar den även väl mot fallande löv. Robert är ett perfekt alternativ eller komplement till ett garage.
Leveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.
Carporten är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Brun impregnerad
- Mått: 40,6 m²
- Mått: 637x764 cm
- Vägghöjd: 218 cm
- Total höjd: 363 cm
- Stolpar: 120x120 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Leveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.
Carporten är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Brun impregnerad
- Mått: 40,6 m²
- Mått: 637x764 cm
- Vägghöjd: 218 cm
- Total höjd: 363 cm
- Stolpar: 120x120 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Monteringsbeslag
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial, takavvattning och förankringsbeslag till betong ingår inte i men kan köpas som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 119334 |
| Färg | Impregnerad brun |
| Längd | 5550 mm |
| Höjd | 3630 mm |
| Bredd | 7320 mm |
| Area | 40,6 m2 |
| Höjd | 363 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Carport |
| Material | Nordisk gran |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Golvyta | 4,6 m2 |
| Area | 40,6 m² |
| Vinkel | 25 ° |
| Takstorlek | 53,2 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 2,3 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142040829 |








