Garage Palmako Roger med Carport 36,5 m2Impregnerad grå
119 025 kr
95 220 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Impregnerad grå
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
Tillbehör stugorTakavvattning Palmako för Sadeltak 4000 mm
3 495 kr/frpTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krTakpappSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 kr
Roger med Carport 36,5 m2
Impregnerad grå
95 220 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Palmakos garage Roger 19,0+16,2 m2 med solid 44 mm knuttimmervägg är inte bara den perfekta lösningen för att hålla din bil säkert inomhus, utan den har också funktionaliteten att behålla dina familjefordon under den skyddande carporten, samtidigt som det ger extra utrymme för dina förvaringsbehov. De generösa måtten gör att du kan parkera din bil bekvämt och har extra utrymme för verktyg, cyklar och andra föremål.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos garage Roger 19,0+16,2 m2 med solid 44 mm knuttimmervägg är inte bara den perfekta lösningen för att hålla din bil säkert inomhus, utan den har också funktionaliteten att behålla dina familjefordon under den skyddande carporten, samtidigt som det ger extra utrymme för dina förvaringsbehov. De generösa måtten gör att du kan parkera din bil bekvämt och har extra utrymme för verktyg, cyklar och andra föremål.
Produkten är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera. I leveransen ingår stuggolv, behandlade grundreglar och alla nödvändiga fästelement. Takbeläggning behöver köpas som tillägg.Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Grå impregnerad
- Mått inv/utv: 19,7+16,2 / 36,5 m²
- Mått: 703x619 cm
- Vägghöjd: 222 cm
- Total höjd: 316 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Typ av fönsterglas: isolerglas 3-6-3 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade takbrädor
- Takåsar av limträ
- Monteringsbeslag
- Dubbelglasade dörr och fönster
OBS! Den produkten är utan golv. Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Produktinfo
- Färg: Grå impregnerad
- Mått inv/utv: 19,7+16,2 / 36,5 m²
- Mått: 703x619 cm
- Vägghöjd: 222 cm
- Total höjd: 316 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Typ av fönsterglas: isolerglas 3-6-3 mm
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade takbrädor
- Takåsar av limträ
- Monteringsbeslag
- Dubbelglasade dörr och fönster
OBS! Den produkten är utan golv. Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 120077 |
| Färg | Impregnerad grå |
| Höjd | 3160 mm |
| Bredd | 5700 mm |
| Längd | 6730 mm |
| Area | 36,5 m2 |
| Höjd | 316 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Garage, carport |
| Material | Nordisk gran |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Area | 36,5 m² |
| Vinkel | 17,4 ° |
| Takstorlek | 45 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Sadeltak |
| Golvyta | 19 m2 |
| Max Snölast | 1,9 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142041291 |














