Lusthus Palmako Hanna 14,1 m2Obehandlad
66 343 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlat trä
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Hanna 14,1 m2
Obehandlad
66 343 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrat lusthus från Palmako.
Lusthus i nordisk gran som har 2-glasfönster som både är öppningsbara och spröjsad samt spröjsade pardörr med limträkarm och cylinderlås. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 106185 |
| Färg | Obehandlat trä |
| Altan | Nej |
| Höjd | 3710 mm |
| Bredd | 4210 mm |
| Längd | 4210 mm |
| Area | 14,7 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Paviljong |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 14,1 m2 |
| Area | 14,7 m² |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Paraplytak |
| Max Snölast | 1,3 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142044421 |






