Lusthus Palmako Melanie 15,6 m2Obehandlad
46 551 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Melanie 15,6 m2
Obehandlad
46 551 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lusthuset Melanie är ett vackert komplement till din trädgård. Förläng utesäsongen med den perfekta samlingsplatsen för dina nära och kära. Melanie har stora fönster med vackra detaljer som spröjs och en mjuk snidad form. Dubbeldörrarna levereras komplett med dörrhandtag och lås.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Lusthuset Melanie är ett vackert komplement till din trädgård. Förläng utesäsongen med den perfekta samlingsplatsen för dina nära och kära. Melanie har stora fönster med vackra detaljer som spröjs och en mjuk snidad form. Dubbeldörrarna levereras komplett med dörrhandtag och lås.
Lusthuset är tillverkat i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet och särskilt anpassat för de svenska tuffa väderförhållandena. Att knuttimra är det mest traditionella sättet att bygga stugor och har fortfarande många fördelar som exempelvis att du helt slipper skruvar och spik för att bygga ihop väggarna. En teknik som är enkel även för dig helt utan byggerfarenhet. Stugan levereras i delar som knuttimras ihop och med alla nödvändiga fästelement inkluderade. Alla övriga detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt. Lusthuset kan byggas ihop spegelvänt. 5 Års garanti.
Produktinformation
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar 28mm
- Impregnerade grundbjälkar
- Tak och golv av spontade brädor
- Skyddstak
- Dörrkarm av limträ
- Låg metallbelagd tröskel
- Glasad dörr/fönster
- Cylinderlås
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Huset levereras omålat! Takbeläggning ingår ej i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Produktinformation
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar 28mm
- Impregnerade grundbjälkar
- Tak och golv av spontade brädor
- Skyddstak
- Dörrkarm av limträ
- Låg metallbelagd tröskel
- Glasad dörr/fönster
- Cylinderlås
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Huset levereras omålat! Takbeläggning ingår ej i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 103778 |
| Färg | Obehandlad |
| Altan | Nej |
| Längd | 5770 mm |
| Höjd | 3070 mm |
| Bredd | 3000 mm |
| Area | 15,6 m2 |
| Typ | Paviljong |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Längd | 2,8 m |
| Golvyta | 6,8 m2 |
| Area | 15,6 m² |
| Glas | 4 mm |
| Takdesign | Paraplytak |
| EAN-nr | 4743142007983 |






