



Förråd LuomanLillevilla Hilla 9 m2
31 185 kr35 039 kr
Spara 11 %
Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?
?
Ring till våra produktrådgivare!30 dagars prisgaranti
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Lillevilla Hilla 9 m2
31 185 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Lillevilla Hilla är en traditionell och stadig gårdsbyggnad, som skapar praktiskt ytterligare logi- eller bostadsyta. Lillevilla Hilla har en timmertjocklek på 34 mm och ytan på 9 m 2 . Takåshöjden i denna modell är ca 2,45 meter.
Leveransinnehåll
Produktpaketet innehåller förutom stockar, dörren och fönstret samt golv- och takbrädor även beslag, spikar och skruvar. Takmaterial ingår inte i leveransen. Golvbrädor är 19 mm tjocka. Som takmaterial rekommenderar vi takpapp eller shingel, däremot tegel rekommenderar vi inte. Takmaterialet måste läggas på omedelbart efter att byggnaden har uppförts. Delarna till stugan har maskinbearbetats på fabriken. Men det handlar ju om konstruktion, så reservera de vanligaste verktygen för montering, såsom måttband, vattenpass, hammare, såg, skruvdragare och borr.
Produktpaketet innehåller förutom stockar, dörren och fönstret samt golv- och takbrädor även beslag, spikar och skruvar. Takmaterial ingår inte i leveransen. Golvbrädor är 19 mm tjocka. Som takmaterial rekommenderar vi takpapp eller shingel, däremot tegel rekommenderar vi inte. Takmaterialet måste läggas på omedelbart efter att byggnaden har uppförts. Delarna till stugan har maskinbearbetats på fabriken. Men det handlar ju om konstruktion, så reservera de vanligaste verktygen för montering, såsom måttband, vattenpass, hammare, såg, skruvdragare och borr.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Luoman |
|---|---|
| Art.Nr. | 0128 30 30 06 |
| Färg | Obehandlad |
| Utförande | Lösvirke |
| Material | Trä |
| Takdesign | Sadeltak |
| Typ | Förråd |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Area | 9 m2 |
| Höjd | 2450 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Loft | Nej |
| Altan | Nej |
| Antal Rum | 1 st |
| Bredd | 3000 mm |
| EAN-nr | 6418635044544 |





