Stuga Palmako Bianca 8,3 m2Färg: Obehandlad
22 108 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Bianca 8,3 m2
Färg: Obehandlad
22 108 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Njut av livet utanför i ett Palmako Connect trädgårdsrum! Perfekt som mötesplats för god mat och dryck eller socialt umgänge med familj eller vänner.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Njut av livet utanför i ett Palmako Connect trädgårdsrum! Perfekt som mötesplats för god mat och dryck eller socialt umgänge med familj eller vänner.
Palmako Connect är ett koncept som har utvecklats med flexibilitet och kundanpassning. Det betyder att du kan kombinera olika byggnadselement som takkonstruktioner, väggar, räcken, dörrar och fönster som du önskar och skapa precis ditt ultimata trädgårdsrum och utemiljö.
För att förenkla jobbet för dig som kund har vi redan satt ihop många lösningar under namnet Bianca. Bianca byggsatser finns i flera storlekar och lösningar, så att du kan hitta en som passar dig och dina behov.
Alla Bianca-set kan byggas spegelvända.
Tillverkad av nordisk gran med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor.
Levereras som byggsats inklusive alla fästelement.
Golvsats och takbeläggning ingår ej och köps separat.
Består av:
Paviljong Bianca 8,3 m2
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha lämnats orört ett tag, det kan bli blå och börja mögla. För att skydda trädetaljer på din produkt måste du omedelbart behandla dem med träskyddsmedel.
Efter att produkten är färdigmonterad, rekommenderar vi att slutbehandla den med en väderbeständig färg som skyddar träet från fukt och UV-strålning.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 420 mm
För att förenkla jobbet för dig som kund har vi redan satt ihop många lösningar under namnet Bianca. Bianca byggsatser finns i flera storlekar och lösningar, så att du kan hitta en som passar dig och dina behov.
Alla Bianca-set kan byggas spegelvända.
Tillverkad av nordisk gran med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor.
Levereras som byggsats inklusive alla fästelement.
Golvsats och takbeläggning ingår ej och köps separat.
Består av:
Paviljong Bianca 8,3 m2
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha lämnats orört ett tag, det kan bli blå och börja mögla. För att skydda trädetaljer på din produkt måste du omedelbart behandla dem med träskyddsmedel.
Efter att produkten är färdigmonterad, rekommenderar vi att slutbehandla den med en väderbeständig färg som skyddar träet från fukt och UV-strålning.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 420 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 109392 |
| Färg | Obehandlad |
| Längd | 3000 mm |
| Höjd | 3190 mm |
| Bredd | 3000 mm |
| Area | 9 m2 |
| Total höjd | 319 cm |
| Utförande | Byggsats |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| För Taklutning | 30 ° |
| Väggtjocklek | 120x120 mm |
| Golvyta | 8,3 m2 |
| Area | 9 m² |
| Serie | Bianca |
| Takstorlek | 17,6 |
| Träslag | Gran |
| Takdesign | Pulpettak |
| EAN-nr | 4743142004364 |


