Stuga Palmako Lisa 11,5 m2Grå dippad
48 273 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå dippad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Lisa 11,5 m2
Grå dippad
48 273 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrad stuga från Palmako.
Stuga Lisa är tillverkad av 28 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Stugan har en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. Två utgående fönster med enkelglas. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- 16 mm hyvlat råsponttak
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Grå dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- 16 mm hyvlat råsponttak
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Grå dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102284 |
| Färg | Grå dippad |
| Altan | Nej |
| Längd | 4200 mm |
| Höjd | 2340 mm |
| Bredd | 3200 mm |
| Area | 12 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 34 mm |
| Golvyta | 11,5 m2 |
| Area | 12 m² |
| Glas | Härdat Glas |
| Takdesign | Pulpettak |
| Max Snölast | 1,1 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142052150 |






