





Stuga PalmakoLisa 14,2 m2Obehandlad
57 636 kr60 669 kr
Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?
?
Ring till våra produktrådgivare!30 dagars prisgaranti
Färg
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Lisa 14,2 m2
Obehandlad57 636 kr
- Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Knuttimrad stuga från Palmako.
Stuga Lisa är tillverkad av 44 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Stugan har en helglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. Två utgående fönster med enkelglas. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat golv och tak av råspont
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat golv och tak av råspont
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
|---|---|
| Art.Nr. | 102197 |
| Färg | Obehandlat trä |
| Altan | Nej |
| Längd | 4700 mm |
| Höjd | 2440 mm |
| Golvyta | 14,2 |
| Area | 14,9 m² |
| Bredd | 3500 mm |
| Max Snölast | 1,5 kg/m² |
| Utförande | Timrad |
| Produkttyp | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Pulpettak |
| EAN-nr | 4743142006870 |




