Stuga Palmako Vivian 6,9 m2
fr.26 062 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Vivian 6,9 m2
26 062 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrad stuga från Palmako.
22 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Dubbeldörr med spröjsat glas och karm i limträ. Dörren har låstkista med cylinder samt en tröskel skyddad med rostfri plåt. Stugan har kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Impregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Observera att stugorna levereras med påhängstruck till tomtgräns, önskas kranbilslossning kan detta beställas mot en extra kostnad. Kontakta oss på 020-25 00 25 för ett kostnadsförslag innan beställning.
Detta ingår
- Impregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Observera att stugorna levereras med påhängstruck till tomtgräns, önskas kranbilslossning kan detta beställas mot en extra kostnad. Kontakta oss på 020-25 00 25 för ett kostnadsförslag innan beställning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Längd | 3200 mm |
| Höjd | 2510 mm |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Golvyta | 6,9 m2 |
| Area | 7,2 m² |
| Bredd | 2600 mm |
| Glas | 4 mm |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 1,5 kg/m² |
| Altan | Nej |
| Area | 7,2 m2 |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Ljusgrå/Antracit, Ljusgrå/Vit, Mörkgrå/Antracit, Mörkgrå/Vit, Obehandlad |

