Stuga Palmako Vivian 6,9 m2Grå dippad
28 920 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå dippad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Vivian 6,9 m2
Grå dippad
28 920 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrad stuga från Palmako.
22 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Dubbeldörr med spröjsat glas och karm i limträ. Dörren har låstkista med cylinder samt en tröskel skyddad med rostfri plåt. Stugan har kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Impregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Grå dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Impregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Grå dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101526 |
| Färg | Grå dippad |
| Altan | Nej |
| Längd | 3200 mm |
| Höjd | 2510 mm |
| Bredd | 2600 mm |
| Area | 7,2 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Golvyta | 6,9 m2 |
| Area | 7,2 m² |
| Glas | 4 mm |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 1,5 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142050521 |






