Stuga Palmako Vivian 6,9 m2Obehandlad
26 062 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Vivian 6,9 m2
Obehandlad
26 062 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrad stuga från Palmako.
22 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Dubbeldörr med spröjsat glas och karm i limträ. Dörren har låstkista med cylinder samt en tröskel skyddad med rostfri plåt. Stugan har kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Impregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Impregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101523 |
| Färg | Obehandlad |
| Altan | Nej |
| Längd | 3200 mm |
| Höjd | 2510 mm |
| Bredd | 2600 mm |
| Area | 7,2 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Golvyta | 6,9 m2 |
| Area | 7,2 m² |
| Glas | 4 mm |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 1,5 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142032268 |







